Dzieci ze szkół podstawowych poznają las

| 0 comments

W ramach Zadania Publicznego pt. „Centrum Edukacji Dziecięcej” – projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Gminy Żychlin został zorganizowany wyjazd dla dzieci na leśne podchody, lekcję o lesie oraz grzybobranie.

Mali detektywi podczas spaceru po lesie wśród jesiennego, ciepłego słońca i wielobarwnych drzew odkryli wiele tajników leśnej przyrody oraz dowiedzieli się jak rozróżniać grzyby jadalne od trujących. Podczas podchodów podzieleni zostali na trzy grupy, które miały za zadanie zebrać jak największą ilość grzybów jadalnych. Nadzieje dzieci i rodziców na pełne koszyki niestety się nie spełniły L, zwyciężyła grupa, która zebrała 15 grzybów. Jednakże dzieciaki biorące udział w projekcie bawiły się wyśmienicie. A stało się to miedzy innymi dlatego, że nastąpiła integracja dzieci ze szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie z dziećmi ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Orątkach. Poza tym znów pogoda była dla nas łaskawa, było wyjątkowo słonecznie i ciepło jak na tę porę roku.

W wycieczce wzięły również udział dzieciaki objęte terapią pedagogiczną w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, z którego stowarzyszenie uzyskało dotację na prowadzenie projektu pt. „Akademia Wysokich Lotów” . Dzięki tej dotacji zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami, herbatą oraz dzieci rozegrały mecz piłki nożnej na zielonym boisku w Orątkach. Wycieczka się udała, nie tylko ze względu poszerzenie wiedzy na temat lasu, grzybów, zmian w przyrodzie ale przede wszystkim ze względu na integrację uczestników, której rezultatem jest zaproszenie dzieci z SP nr 1 w Żychlinie na rozgrywki sportowe i nocleg w Szkole w Orątkach.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wyjazdu, który jest dowodem na to jak miło i wesoło można Spędzić czas w okolicy naszej miejscowości.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.