Podsumowanie tegorocznych zadań publicznych 2012

| 0 comments

Nasze tegoroczne zadania publiczne dofinansowane przez Gminę Żychlin powoli zmierzają ku zakończeniu! Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Żychlinie budzi w uczniach motywację sportową…

Nasze stowarzyszenie we współpracy z nauczycielką panią Danutą Kaszubą realizuje w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żychlinie zadanie publiczne dofinansowane ze środków Gminy Żychlin pod tytułem „Aktywność ruchowa sposobem na nudę”.
Celem głównym realizacji zadania jest z ukierunkowanie zainteresowań dzieci na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Od kwietnia 30-osobowa grupa dzieci uczestniczy w różnego rodzaju zajęciach sportowych : koszykówka, siatkówka, piłka nożna, gry i zabawy ogólnorozwojowe i rekreacyjne. Uczestnicy poznają zasady tych gier i doskonalą je w postaci mini gier. Poprzez udział w zajęciach poprawiają swoją kondycję i koordynację ruchową.

W maju odbył się wyjazd do Ciechocinka Nowego, gdzie dzieci miały możliwość poznania podstaw jazdy konnej. Dla większości uczestników był to pierwszy kontakt z tą forma ruchu, jednak każdy z nich pokonał strach i dokonał próby jazdy pod okiem instruktorów.

To jeszcze nie koniec atrakcji. W czerwcu odbył się wyjazd do Łodzi do Figloraju, podczas którego dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sprawnościowych. Uczestniczy pokonywali rozmaite tory przeszkód, zjeżdżalnie, wiszące mosty.
We wrześniu natomiast dwukrotnie wyjechaliśmy do Aquaparku w Kutnie. Korzystaliśmy zarówno z basenu rekreacyjnego, jak i ścianki wspinaczkowej oraz zjeżdżalni. Dzieciaki mogły również skorzystać z cennych rad instruktorów i udoskonalić swoją technikę pływania.

Widocznym rezultatem projektu jest większa motywacja uczniów do aktywności sportowej. Potrzebę uprawiania sportu widzą również rodzice, którzy chętnie wspierają dzieci w treningach i zmaganiach. W szkole co tydzień organizowane są wyjazdy do Aquaparku w Kutnie dzięki czemu dzieciaki mogą kontynuować naukę pływania. Cenna jest również inicjatywa rodziców, którzy stworzyli młodszą drużynę piłkarską i wspólnymi siłami trenują swoje pociechy na sali gimnastycznej promując tym samym rodzinne i aktywne spędzanie czasu wolnego. Cieszymy się, że w Szkole Podstawowej nr 1 sport znów zaczął być ważny nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców i nauczycieli.

W ramach projektu zostanie zorganizowany wkrótce Turniej Sportowy, na który przygotowują się najmłodsi uczniowie z kl. I, II, III.

W ramach zadań publicznych w szkole organizowane są również zajęcia z tenisa stołowego dla klas IV-VI. Raz w tygodniu nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Bogdan Kciuk prowadzi treningi, uczniowie wyjeżdżają na turnieje i zawody sportowe. Przygotowują się również na Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego, który zostanie zorganizowany na Sali gimnastycznej w szkole na podsumowanie projektu.

Niestety nasze projekty kończą się w grudniu…. Jednak pozostaje nam wierzyć w to, że chęci, motywacja i emocje sportowe nie opadną wraz z pierwszym śniegiem, ale będą wciąż pobudzać dzieci do działania i zdrowej aktywności oraz rywalizacji. Pamiętajmy również, że sport często jest jedyną alternatywą dla niebezpiecznych i destrukcyjnych zachowań dzieci z różnych środowisk społecznych, jest dla nich podstawową formą odreagowania trudnych sytuacji, które napotykają w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.