Sukces teatru Metafora!

| 0 comments

Teatr Metafora, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin, może pochwalić się następnym wielkim sukcesem. 22 lipca 2012 roku odbył się kolejny spektakl grupy niesamowicie uzdolnionych młodych ludzi pt. „Głosy PRL-u”. Tym razem miał on miejsce w Żychlińskim Domu Kultury. W koncercie wzięli udział: Martyna Gajewska, Ewelina Abramowicz, Aleksandra Szczepańska, Natalia Zadęcka, Iga Studzińska, Justyna Olszewska i Damian Wasielewski.

Spektakl był tym bardziej wyjątkowy, że przedstawiał głównie wokalne talenty młodych aktorów. Przybrał formę wspomnień, a dokładniej retrospekcji jednego dnia życia w czasach PRL-u. Aktorzy, a przede wszystkim twórcy przedstawienia, chcieli ukazać szereg najbardziej charakterystycznych cech dla tamtego okresu. Przedstawili to w ciekawej pigułce, zaczynając od radosnego poranku a kończąc na letnim wieczorze. W każdej kolejnej scenie można było podziwiać niezwykle przemyślaną grę aktorską oraz geniusz wokalny młodych ludzi. Do spektaklu przygotowywali się oni od kilku miesięcy. Praca nad nim opierała się przede wszystkim na spotkaniach i rozmowach z ludźmi, którzy żyli w okresie Komunizmu w Polsce. Dzięki temu, że ludzie ci chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami, młodzież wypracowała pomysł na swój występ. Stworzyła scenariusz do którego przypisała najpopularniejsze piosenki. Następnie przygotowywała się pod kątem wokalnym jak i aktorskim. W ten sposób powstało przedstawienie, składające się z 14 scen, przeplatanych fragmentami Kronik Filmowych PRL-u oraz najpopularniejszych filmów polskich. Całość uzupełniła przepiękna scenografia i oprawa muzyczna, oraz oczywiście liczna widownia na którą zawsze można liczyć

Całe przedsięwzięcie wspierane było przez projekt „Młodzi i Dorośli dl Lepszego Życia” sfinansowanego z programu partnerskiego Grundtvig – „Uczenie Się Przez Całe Życie”. Metafora jest jednym z działań w projekcie, które prowadzą do przełamywania barier międzypokoleniowych i prowadzą do lepszej, konstruktywniejszej komunikacji między pokoleniami. Temat koncertu nie był więc przypadkowy.

Tych wszystkich, których ominęła szansa obejrzenia tego fanatycznego widowiska zapraszamy na kolejny spektakl „Głosy PRL-u”, który odbędzie się już wkrótce, a stałą widownię zapraszamy do kibicowaniu w kolejnych przedsięwzięciach.

Read in English…

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.