Wycieczka do Muzeum Papieru i Teatr Arlekin

| 0 comments

W październiku dzieci, które uczestniczą w indywidualnej terapii pedagogicznej– dofinansowanej w ramach programu FIO „Akademia Wysokich Lotów” pojechały na wycieczkę do Łodzi. Uczniowie – głównie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie są objęci specjalistyczną pomocą terapeutyczną, która ma pomóc im osiągać sukcesy szkolne. W ramach naszej ścisłej i owocnej współpracy ze SP nr 1 w Żychlinie dzieci te uczestniczą również w zajęciach świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy szkole. 

Wycieczka to sposób integracji i możliwość poszerzenia horyzontów uczniów. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych w Muzeum Papieru i Druku w Łodzi. Uczestnicy poznali cykl produkcji papieru czerpanego. Każdy samodzielnie wykonał kartkę papieru, którą będzie mógł własnoręcznie udekorować podczas zajęć plastycznych w Klubiku „Żychliniołki” i w formie obrazka podarować najbliższym jako prezent gwiazdkowy.

Z Muzeum Papieru i Druku przemieściliśmy się do krainy marzeń i czarów – czyli do Teatru Lalek „Arlekin”, gdzie obejrzeliśmy sztukę pt. „Wyprawa na szklaną górę”. W przedstawieniu lalki grały wraz z aktorami, była księżniczka, rycerze i smok jak na porządną baśń przystało…

Wycieczka zakończyła się podwieczorkiem podczas którego dzieciaki wymieniały się swoimi wrażeniami i same tworzyły historię dalszych losów uratowanej ze Szklanej Góry Księżniczki.

Zapraszamy również do galerii: Muzeum Papieru – wycieczka

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.