Wycieczka do Skansenu w Maurzycach

| 0 comments

W październiku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin w ramach Zadania Publicznego dofinansowanego przez Gminę Żychlin zorganizowało wycieczkę do Skansenu w Maurzycach. Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie objęci projektem oraz uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Orątkach.

Wszyscy razem „wesołym autobusem” pojechaliśmy do Skansenu w Maurzycach, gdzie dzieciaki uczestniczyły w lekcji z edukacji regionalnej. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji na temat historii i folkloru ziemi łowickiej. Mieli możliwość obserwacji twórców ludowych przy pracy, poprzez zwiedzanie skansenu dowiedzieli się wiele o dawnych zwyczajach, o rękodziele artystycznym oraz tradycjach związanych z codziennym życiem mieszkańców dawnego Księstwa Łowickiego. Przenieśliśmy się w kolorowy świat wycinanek, kwiatów z bibuły, barwnych kogutów i tęczowych pawi. Uczniów zauroczyły niebieskie chaty i przytulne, barwne izby mieszkalne. W związku z tym ogłoszony został konkurs plastyczny pt.: „Barwny i kolorowy świat folkloru łowickiego” , który zostanie rozstrzygnięty na początku listopada.

W przerwie zwiedzania dzieci brały udział w grach, zabawach i konkursach. Każde dziecko do domu wróciło z nagrodą i miłymi wspomnieniami z wyjazdu.
Na kolejną wycieczkę stowarzyszenie zabiera nas do Szkoły Podstawowej w Orątkach na ognisko oraz lasu na grzyby i lekcję na leśnej jesiennej polanie.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.