Wymiana integracyjno-sportowa w Portugalii

| 0 comments

Kolejnym sukcesem ,,Stowarzyszania na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin” jest wymiana integracyjno-sportowa do Portugalii, zaplanowana od 26.07.2011 do 02.08.2011r. W programie jest przewidzianych wiele zabaw ruchowych w celu jak najlepszego zapoznania się członków grup, które obejmują Polaków, Portugalczyków i Włochów.

Projekt jest nie lada wyzwaniem dla zaangażowanej i podekscytowanej zdobywaniem nowych doświadczeń młodzieży z okolic Żychlina. Złożenie dokumentacji było także sprawdzianem dla organizacji. Wyjazd jest szansą na lepsze poznanie siebie, swoich możliwości i słabości, nawiązanie nowych kontaktów z ludźmi i kontynuowanie nabytych oraz przybliżenie kultury, tradycji i przyrody ciepłego południa. To życiowa lekcja dla młodych ludzi, pragnących udoskonalać znajomość języka angielskiego. Realizacja projektu przebiegała bardzo sprawnie, dzięki nieustannej pomocy członków stowarzyszenia. Uczestnicy wymiany już od dawna starannie przygotowywali się do godnego reprezentowania kraju.

Jednym z najważniejszych celów owego przedsięwzięcia jest nauka tolerancji, szacunku i dystansu zarówno do siebie jak i innych, w tym przypadku połączona z usprawnianiem własnego ciała. Stowarzyszeniu i ludziom z nim związanych, w imieniu swoim i moich kolegów pragnę podziękować za skrupulatność i systematyczność oraz wytrwałość w dążeniu do kształcenia osobowości młodego człowieka. Dzięki takim organizacjom jak ,,Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin” rozwój intelektualny młodzieży jest możliwy.

Uczestnik,
Adrianna Sękowska.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.